29 Ekim

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimizi kurmuşlardır. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘muasır medeniyetler’ yolunda […]

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destan yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimizi kurmuşlardır. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konulmuş ve Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu ‘muasır medeniyetler’ yolunda kurulduğu günden bu yana ciddi bir yol kat etmiştir.

 

Bu vesile ile bu topraklar için her dönemde ve her şartta gerek dış, gerek iç saldırılara karşı   gözünü kırpmadan canını seve seve veren aziz milletimizin tüm şehitlerini  bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 93. yıl dönümünü yürekten kutluyoruz.

 

Bildirimi paylaş :